Pierwsza wizyta

Jeśli dotąd nigdy nie byłeś u protetyka słuchu, zapewne nie wiesz, czego się spodziewać. Wizyta w gabinecie audioprotetycznym to ciekawe doświadczenie – uzyskasz informacje, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć swój słuch. To pierwszy krok na drodze do lepszego słyszenia.

Przyjdź z bliską osobą. Większość z nas woli na wizytę w gabinecie audioprotetycznym przyjść w towarzystwie współmałżonka, krewnego, przyjaciela. Jeśli w spotkaniu towarzyszy bliska Ci osoba, zwykle wszyscy zyskujecie: Ty masz kogoś, z kim możesz wymienić uwagi, podzielić się wrażeniami, a protetyk słuchu może dowiedzieć się więcej na temat Twojego słuchu od kogoś, kto dobrze Cię zna.

Na początku wizyty protetyk słuchu poprosi Cię, abyś opowiedział mu o swoim słuchu i problemach ze słyszeniem. To pomoże określić czynniki, które wpłynęły na Twój słuch i poznać Twoje indywidualne potrzeby słuchowe.
Kolejnym etapem będzie badanie słuchu. Protetyk słuchu wyjaśni Ci, co oznacza wynik badania (audiogram). Następnie, jeśli to wskazane, będziecie mogli wspólnie przyjrzeć się możliwym rozwiązaniom i zacząć planować dalsze kroki.